بخشنده تر از خدا !

می گفت : نخستین باری که به حج مشرف شدم و اولین باری که چشمانم به خانه خدا افتاد سجده کردم . آنگاه خطاب به خداوند عرض کردم : خدایا ! من در همین لحظه ، از تمامی کسانی که من حقی به گردنشان دارم گذشتم ؛ چه مالی و چه معنوی ، چه کم و چه زیاد ، چه مطلع باشم و چه بی خبر باشم ، من الان از هیچ کس ناراضی نیستم و همه را به طور کامل بخشیدم .

و ادامه داد : آنگاه سرم را رو به خانه خدا بالا آوردم و گفتم : خدایا ! من در این لحظه ، از تو بخشنده ترم ! اگر تو مرا نبخشی !

و گفت : و چون هیچ کس از خدا بخشنده تر نیست ، کاملا مطمئنم که تو مرا بخشیده ای .

***

اینها را چند سال پیش در یکی از شبهای قدر از زبان آیت الله حاج آقا "مجتبی تهرانی" شنیدم و از آن موقع تاکنون همیشه با همین  ترفند ، سراغ خدا می روم و به بخشندگی و مهربانی مطلق او چنگ می زنم.

   

این ترفند برای مواقع عادی سال است اما برای این شبها که از غروب تا سحر ، درهای آسمان باز است و زمین پر می شود از حضور پر شمار فرشتگان و بر طبق احادیث بسیار زیاد ، دعاها در این ماه و در این شبها مستجاب است ، کار بسیار راحتتر است و امید به گذشت خدا ، یقینی تر .

از آنجا که امسال چیزی برای امام علی "ع" ننوشتم ، این حدیث را هم از همین مجلس هدیه به دوستان خوبم می کنم :

قال رسول الله "ص" : مَن احبَّ علیا ،‌ قَبِل الله تعالی منه صلاته و صیامه و قیامه و استجاب دعائه .

هر کس علی "ع" را دوست داشته باشد ، خداوند متعال نمازش را و روزه اش را و شب زنده داریش را قبول می کند و دعایش را مستجاب می کند.

این شبها را با توسل به امام علی "ع" ، حاجتهای خود را در دسترس ببینید.

دوستان خود را هم از یاد نبرید ...  

/ 13 نظر / 125 بازدید
نمایش نظرات قبلی
معصومه توحیدی

و خدایی که در این نزدیکیست..... اما خیلی از وقت ها یادمان نیست......

مهدوي

سلام دوست عزيز يكي از مطالبت را در هفته نامه صبح صادق ببينيدشماره 368ص 3 همچنين در وبلاگ تصوير يك دست

http://payedars.blogfa.com/post-130.aspx

محمد مهدي اسلامي

نكته جالبي بود كه من هم زياد از آن بهره مي برم. اما راستش كمي ترديد دارم كه در مورد حق الناس هايي كه به گردنم هست هم جواب مي دهد؟ با "تلخ و شیرین های شاهد یاران" به روزم

خانه بی قرار

این رندی و زیرکی بنده برای مهر بخشش گرفتن از خدا جالب است...

احمد فیاض

سلام مجدد وداع با دوستان بصورت موقت خدانگهدار

اسلامی

الهم العن الجبت و الطاغوت والبنتیهما

محمد حسین

سلام دوست عزیز این مطلبتون رو از طریق گروه ودیعه 90 دریافت کردم و لذت بردم به منبع مطلب که شما باشید رجوع کردم و از مطلبتون هم لذت بردم واقعا زحمت می کشید خدا قوت بنده هم یه وبلاگ دارم که توی اون شما رو لینک کردم براتون آرزوی توفیق روزافزون دارم خداحافظ

یاس

سلام حاجت روا انشاءالله...